NCR CORPORATION

Merkezi Atlanta’da bulunan NCR Corporation 1884 yılında Amerika  Birleşik  Devletleri’nde kurulmuş, ilk denizaşırı şubesini 1885 yılında Londra’da açmış ve 2014 yılı itibariyle 6.59 Milyar Dolar cirosu, dünyanın 180 ülkesinde 30.200 çalışanı olan, kişisel bilgisayarlardan en büyük boy Bilgi İşlem Sistemlerine kadar muhtelif kapasitelerde genel maksatlı Bilgi İşlem Sistemlerini ve  Bankacılık, Mağazacılık, Otelcilik gibi muhtelif sektörler için özel olarak geliştirilmiş Sistemleri ve Terminalleri dünyanın muhtelif memleketlerindeki fabrikalarında üreten,  pazarlayan, satış sonrası destek ve hizmetlerini sağlayan güçlü çok uluslu bir şirkettir.

Türkiye’deki çalışmalar, 1902  yılında bir  Mümessillik olarak başlatılmış, 1952 yılında  sermayesinin %67’si NCR Corporation’a, %27’si Türkiye İş Bankasına ait Yabancı Sermayeli Bir Şirket olarak devam etmiş ve 10 Mayıs 1996 tarihinde isminin, NCR BİLİŞİM SİSTEMLERİ A.Ş. olarak değiştirilmesi ile sermayesinin tamamı NCR Corporation’a  ait olmuştur.

NCR Bilişim Sistemleri A.Ş. 2002 Ocak ay’ı  itibariyle NCR BİLİŞİM SİSTEMLERİ LTD. ŞTİ.  olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

NCR BİLİŞİM SİSTEMLERİ LTD.ŞTİ. Türkiye’de 300 kişi aşan kadrosu, İstanbul Merkez 20 ildeki şubesi ve 10 ildeki müşteri hizmetleri irtibat bürosu ile Şirketimizin bütün dünyada geçerli genel prensipleri ve faaliyet sahaları doğrultusunda Türkiye Bilişim Pazarında Müşterilerinin hizmetlerinde çalışmaktadır.

Faaliyet konularımız genelde:

 • Genel maksatlı Bilgi İşlem Sistemleri ve Özel maksatlı Sistemler ve Terminaller pazarlamak,
 • Üstün vasıflı  satış sonrası teknik hizmet sunmak,
 • En Mükemmel şekilde  eğitilmiş uzman kadrosu ile
  * Proje Yönetimi,
  * Sistem Analiz ve Dizaynı
  * Özel Yazılım Geliştirme konularında hizmet vermek,
 • Eğitim ve öğretim sağlamak,
 • Bilgi İşlem İşletim malzemeleri ve gerekli yan ürünler  pazarlamak şeklinde özetlenebilir.